ATP Masters Paris
Ništa od 33. mastersa za Đokovića, Khachanov bolji od novog broja jedan
Đoković je finalu ATP Mastersa u Parizu polije velike borbe poražen s 2:0 u setovima od Rusa Karena Khachanov
04.11.2018. u 17:26
Karen Khachanov

Novak Đoković, srbijanski teniser koji će od sutra ponovo biti svjetski broj jedan, nije uspio osvojiti 33. masters trofej u karijeri.

Đoković je finalu ATP Mastersa u Parizu polije velike borbe poražen s 2:0 u setovima od Rusa Karena Khachanov. Rezultat po setovim glasio je 5:7, 4:6, čime je prekinuta serija srbijanskog tenisera od 22 uzastopne pobjede.

Srbijanski teniser odlično počeo meč, napravio je break, poveo sa 3:1 i stao. Rus je odmah uzvratio, izjednačio na 3:3. Đoković je potom dobio najduži gem prvog seta, pa sve do rezultata 5:5 niko nije uspio protivniku oduzeti servis. U 11. gemu Khachanov je kaznio Novakove greške, napravio breka, a zatim u narednom gemu na razliku potvrdio stečenu prednost i nakon pola sata igre prvi set riješio u svoju korist.

Do novog breaka ruski teniser je stigao u trećem gemu drugog seta Rus i tako trasirao sebi put do trofeja. Novak je skraćivao poene, spašavao break lopte, ali nije uspio da napravi preokret koji bi mu donio 33. masters u karijeri.