Kapiten Herthe
Niko kao Vedad Ibišević: Od sudije tražio da mu pokaže žuti karton
Ibišević je u 63. minuti srušen u kaznenom prostoru gostiju, a nakon što glavni sudija utakmice Felix Brych nije pokazao na bijelu tačku
20.10.2019. u 13:14

Fudbaleri Herthe jučer su u susretu osmog kola Bundeslige osvojili bod na gostovanju kod Werdera.

U meču koji je okončan rezultatom 1:1 bivši bh. reprezentativac i kapiten berlinskog kluba Vedad Ibišević igrao je do 77. minute kada ga je zamijenio Davie Selke.

Iskusni napadač nije se uspio upisati u strijelce, ali je svakako obilježio meč.

Naime, Ibišević je u 63. minuti srušen u kaznenom prostoru gostiju, a nakon što glavni sudija utakmice Felix Brych nije pokazao na bijelu tačku, Vedator je od arbitra sa FIFA-inom značkom tražio da mu pokaže žuti karton.

- Rekao sam da ako nije penal, onda je simuliranje, nema treće opcije - poručio je Ibišević nakon susreta, te dodao:

- Želio sam da mi sudija da žuti karton, ali nisam ga dobio baš kao i jedanaesterac tako da nisam najbolje razumio odluku sudije Brycha.

Spornu situaciju pogledajte klikom na OVDJE na 2:48.