Poraz lidera
Nije pomogla ni Višćina asistencija, protiv Trabzona dosuđena tri penala
Fudbaleri Trabzonspora večeras su doživjeli neočekivan i šokantan poraz.
18.03.2022. u 20:58

Edin Višća i društvo, koji čvrsto drže vrh tabele, izgubili su kod pretposljednjeg tima Superlige Turske, ekipe Rizespora sa 2:3.

Nakon uspavanke u prvom dijelu meča, uslijedilo je furioznih drugih 45 minuta. Trabzon je poveo u 48. minuti golom Omura, a onda domaći stižu do preokreta golovima Pohjanpale (59. i 64. minuta).

Gosti su izjednačili u 70. minuti. Strijelac je bio Djaniny, a asistenciju je upisao bivši A reprezentativac Edin Višća, što mu je bilo 12. asistencija u sezoni (pogledajte OVDJE).

No, to nije bio konačan rezultat jer je Rizespor u sudijskoj nadokandi stigao do pobjedonosnog gola. Ponovo je pogodio Pohjanpalo, a zanimljivo da je Finac sva tri pogotka postigao iz jedanaesteraca.