Ispali iz DFB Pokala
Ni Haaland nije uspio pomoći Borussiji Dortmund, Werder u četvrtfinalu
Fudbaleri Borussije Dortmund poraženi su na gostovanju kod Werdera s 3:2 u susretu osmine finala DFB Pokala.
04.02.2020. u 22:43

Domaći sastav poveo je pogotkom Selkea u 16. minuti susreta nakon asistencije Rashice.

Werder je prednost udvostručio preko Bittencourta 15 minuta prije kraja prvog poluvremena.

Već u prvom minuti drugog dijela priliku je dobio norveški wunderking Erling Haaland, a nešto više od 20 minuta trebalo mu je da smanji na 2:1. Haalandu je ovo bio osmi pogodak u četvrtom zvaničnom nastupu za Milionere.

Samo tri minute poslije njegovog gola Rashica je proigravanje Osaka ptrevorio u 3:1 za Werder.

Do kraja je mladi Reyna uspio smanjiti na 3:2, ali to je bilo sve što je BVB uspio napraviti.

Golove s meča Werder Bremen - Borussia Dortmund pogledajte OVDJE.

U drugom susretu koji je počeo u isto vrijeme Schalke je uspio poslije produžetaka s 3:2 savladati Herthu, iako je tim iz Berlina poslije prvog poluvremena vodio s 2:0. Jürgen Klinsmann ni večeras nije ukazao povjerenje Vedadu Ibiševiću koji je utakmicu pratio sa klupe.

Golove s meča Schalke - Hertha pogledajte OVDJE.