Serie A
Nezaboravno: Napoli stigao tri gola zaostatka pa autogolom u nadoknadi izgubio od Juventusa
31.08.2019. u 22:44

Juventus i Napoli odigrali su spektakularan meč u Torinu. Derbi drugog kola Serie A završen je pobjedom Stare dame rezultatom 4:3.

Juve je vodio sa 3:0, Napoli se vratio... Poveo je domaćin preko rezerviste Danila već u 16. minuti, a Higuain je tri minute kasnije uduplao vodstvo Stare dame.

Kada je Cristiano Ronaldo u 62. minuti pogodio za 3:0, činilo se da će Juve uknjižiti tri boda.

Međutim, tim Carla Ancelottija nije se predavao.

Manolas je u 66. minuti smanjio prednost Juventusa, da bi Lozano u 68. minuti pogodio za 3:2.

Di Lorenzo je u 81. minuti poravnao na 3:3.

I kada se činilo da će Napoli odnijeti bod, Koulibaly je u drugoj minuti nadoknade nakon centaršuta Pjanića spremio loptu u vlastitu mrežu za konačnih 4:3.