Zicer
Nevjerovatno je šta nije realizirao napadač Uniteda, ekspresno stigla kazna
Samo minut prije izjednačujućeg gola Astane, United je imao priliku da završi priču
28.11.2019. u 18:36

Mladi sastav Manchester Uniteda, čija prosječna starost iznosi 20 godina i 221 dan gubi od Astane u meču Evropske lige rezultatom 2:1.

United je poveo u Kazahstanu preko Lingarda u 10. minuti. Prednost su gosti čuvali do 55. minute, a onda Shomko donosi Astani izjednačenje.

Samo minut prije izjednačujućeg gola Astane, United je imao priliku da završi priču, ali je Tahith Chong uspio promašiti nemoguće.

Astana je poslije izjednačujućeg gola uspjela preokretnuti rezultat u 62. minuti zahvaljujući autogolu Di'Shona.

Vrijedi istaći da je United već ranije osigurao narednu rundu Evropske lige, odnosno šesnaestinu finala.