NBA liga
Nevjerovatni Luka Dončić demolirao i Lakerse, divili mu se i domaći košarkaši
Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini, kada su Dončić i ekipa napravili seriju 17:0
02.12.2019. u 08:18

Košarkaši Dallas Mavericksa nanijeli su LA Lakersima treći ovosezonski poraz slavivši u Staples Centru sa 114:100.

Ponovo je sjajan bio Luka Dončić, slovenski čarobnjak, koji je već sada glavni kandidat za titulu MVP-a lige. Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini, kada su Dončić i ekipa napravili nevjerovatnu seriju - 17:0. Lakersi su u posljednjoj četvrtini pokušali vratiti u život, ali nisu uspjeli.

Dončić je bio skroman u prvom poluvremenu, kada su ga Lakersi uspjeli zaustaviti, ali se Slovenac probudio u nastavku i malo mu je nedostajalo za triple-double učinak. Na kraju je ubacio 27 poena, a imao je i deset asistencija i devet skokova.

Domaćem timu nisu pomogli ni Anthony Davis sa 27 poena i deset skokova, te LeBron James sa 25 poena, devet skokova i osam asistencija.

A koliko je Dončić bio dominantan u LA najbolje pokazuje slika s kraja meča. Lakersi su deklasirani na svom parketu, Dončić ih je demolirao, no koliko je bio dobar najbolje pokazuje zaljubljeni izraz lica Rajona Ronda, sjajnog beka domaćih koji je u slovensko čudo gledao kao da mu je idol.

Rezultati košarkaške NBA lige

Brooklyn Nets - Miami Heat 106:109 (Džanan Musa 3 asistencije za 12 minuta igre za Brooklyn)

Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 100:114

New York Knicks - Boston Celtics 104:113

Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies 107:115

Detroit Pistons - San Antonio Spurs 132:98

New Orleans Pelicans - Oklahoma City Thunder 104:107

Orlando Magic - Golden State Warriors 100:96

Toronto Raptors - Utah Jazz 130:110

LA Clippers - Washington Wizards 150:125