Dvostruki strijelac
Nevjerovatni Haaland: U sprintu pretrčao pola terena i rutinski zabio
Fudbaleri Borussije Dortmund zabilježili su danas važnu pobjedu u borbi za mjesto koje na kraju sezone vodi u Ligu prvaka.
24.04.2021. u 18:46

Milioneri su s 2:0 trijumfovali u gostima kod trećeplasiranog Wolfsburga, a oba gola za BVB postigao je norveški napadač Erling Haaland.

Nakon što je prvo u 12. minuti kaznio grešku domaće odbrane, Haaland je u 68. minuti riješio pitanje pobjednika, i to u trenucima kada su domaći fudbaleri imali inicijativu jer je Borussija od 59. minute igrala s igračem manje.

Mahmoud Dahoud je sjajno presjekao loptu i odmah idealno proigrao Halanda. Norvežanin je bio na 40 metara od svojega gola, primio je loptu i onda u se sjurio u kontru. Dva igrača Wolfsburga su ga pokušala sustići, ali nisu imali šanse. Haland je nakon toliko dugog sprinta imao i dovoljno koncentracije da rutinski pogodi za konačnih 0:2.