Prijateljski meč
Neuspjela proba za selekciju Grčke, Turska slavila u Antalyji
Domaća selekcija je poslije svega 17 minuta imala dva gola prednosti
30.05.2019. u 23:28

Fudbalska reprezentacija Turske u prijateljskom susretu odigranom na stadionu Antalya Atatürk u Antalyji porazila je selekciju Grčke s 2:1.

Scenariji iz susreta BiH - Grčka ponovio se Helenima i prijaljskom duelu s Turcima, a domaća selekcija je poslije svega 17 minuta imala dva gola prednosti.

U 11. minuti utakmice prednost Turskoj donio je Cengiz Under poslije asistencija Yazicija, da bi smao šest minuta kasnije fudbaler Rome asistirao Karamanu za 2:0.

Ipak za razliku od kvalifikacionog meča protiv Zmajeva na Bilinom polju, Heleni ovoga puta nisu uspjeli izbjeći poraz. Sve što su uspjeli napraviti bio je pogodak Kourbelisa iz treće minute sudijske nadoknade za konačnih 2:1.

Osmog juna od 20.45 sati Grčka ća na stadionu OACA Spyros Luis ugostiti selekciju Italije, dok BiH od 18 sati gostuje u Tampereu kod Finske.