TC Butmir
(Ne)uspjela generalna proba: Sarajevo remiziralo sa Goraždem
U posljednoj provjeri pred početak proljetnog dijela prvenstva fudbaleri Sarajeva remizirali su sa Goraždem, odigravši 1:1.
21.02.2021. u 16:25

Bordo tim je susret počeo u sastavu: Kovačević, Oremuš, Miličević, Dupovac, Pidro, Đokanović, Pejović, Sušić, Fanimo, Velkoski, Cmiljanić.

Aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine poveli su u osmoj minuti susreta koji je igra u Trening-centru u Butmiru, a strijelac za ekipu Vinka Marinovića.

U 32. minuti član Prve lige FBiH stigao je do izjednačenja nakon što je lopta nezgodno odskočila i prevarila Kovačevića. Mrežu domaćina pogodio je Jazvin.

Sarajevo je u finišu utakmice imalo dvije dobre prilike preko Mustedanagića, dok je dvije minute prije kraja poništen gol Dervišagića, koji je bio u ofsajd poziciji, baš kao i Jukić tri minute ranije.

Susret je na kraju okončan s 1:1, a najbolji sud o tome je li generalna proba Sarajeva bila uspješna ili ne dati će ishod gradskog derbija protiv Željezničara koji je na programu već narednog vikenda.