Liga prvaka
Nestašni Italijan sredio Višćin Bašakšehir, Chelsea ubjedljiv u Rusiji
Završene su dvije utakmice današnjeg programa drugog kola grupne faze Lige prvaka.
28.10.2020. u 20:50

Paris Saint- Germain je u Istanbulu u sklopu grupe H savladao Bašakšehir sa 2:0 i iskupio se za prošlosedmični poraz od Manchester Uniteda.

Nije evropski viceprvak lagano došao do pobjede. Nasuprot, ona je skupo plaćena, s obzirom na to da se u 26. minuti povrijedio Neymar i napustio igru.

Imao je Bašakšehir svoje prilike, ali nije ih uspio kazniti. PSG je svoje iskoristio u drugom poluvremenu. Moise Kean, italijanski golgeter poznat po svom nestašnom ponašanju postigao je oba gola za goste. Prvi u 64., a drugi u 79. minuti.

Edin Višća igrao je cijeli meč. Oko ruke je nosio kapitensku traku i dobro namučio odbranu PSG-a. Bh. fudbaler imao je osam pokušaja prema golu Francuza. Dva su išla u okvir gola, tri van okvira, a tri su blokirana.

U grupi E Chelsea je pobijedio Krasnodar u Rusiji sa 4:0. Pogađali su Hudson-Odoi, Werner, Ziyech i Pulišič.