EURO 2020
Nemoćna Hrvatska poklekla pred poletnim Englezima
Derbi dana između Engleske i Hrvatske, koji je odigran na Wembleyju, pripao je domaćinu koji je slavio minimalnu pobjedu (1:0) i tako se, bar donekle, osvetio Vatrenim za sve poraze u prošlosti.
13.06.2021. u 16:50

Englezi su sjajni otvorili utakmicu i odmah na startu krenuli po gol. Dalo se to naslutiti nakon situacije iz 6. minute kada je Foden pogodio stativu poslije udarca s desne strane.

I nakon toga Englezi su imali posjed, kružili su oko gola Livakovića, ali bez konkretnih rješenja u završnici.
Tek smo u finišu prvog dijela vidjeli jednu polupriliku kada je Trippier iz slobodnjaka pogodio živi zid.

Sličnu sliku gledali smo i u uvodnim minutama nastavka, da bi uspavanku prekinuo Sterling u 57. minuti.

Phillips se oslobodio Gvardiola, odličnom loptom u prostor, između hrvatskih stopera, uposlio je Sterlinga, koji je bio siguran egzekutor za veliko slavlje domaćin na Wembleyju.

Nedugo potom Vatrene je mogao dokrajčiti Kane, ali napadač Tottenhama nije pogodio iz dobre situacije.

Hrvatska?

Bezidejna i nemoćna. Daleko od one reprezentacije koja je 2018. godine osvojila srebro na Svjetskom prvenstvu u Rusiji...

Hoće li selektor Dalić uspjeti nešto promijeniti u nastavku takmičenja saznat ćemo za pet dana kada je na rasporedu meč protiv Češke.