Kvalifikacije za EP
Ne može bez drame: Rukometni Zmajevi slavili protiv Kosova
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je prvu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.
08.03.2023. u 21:43

Zmajevi su u Prištini, u utakmici koja nije mogla proći bez drame, savladali Kosovo sa 25:22.

Prvo poluvrijeme je bilo sjajno za naš tim. Iz minute u minut rasla je naša prednost koja je u nekoliko navrata iznosila i sedma golova (5:12 i 6:13).

Odlično je funkcionisalo u odbrani, napad je bio efikasan, pa je sve ličilo na jednu utakmicu u kojoj ćemo bez problema ostvariti trijumf.

Međutim, u finišu prvog dijela "upali smo u crnu rupu". Kosovari su do poluvremena smanjili zaostatak na četiri gola (10:14), a onda su dodali gas na otvaranju drugog dijela.

U 40. minuti izjednačili su na 16:16, a već u narednom napadu preuzeli su vodstvo (17:16), prvi put na utakmici. Ipak, nismo dozvolili da nas to pokoleba.

Izabranici selektora Irfana Smajlagića napravili su seriju 7:0 i u 50. minuti stigli do šest golova prednosti (17:23).

Do kraja meča naši reprezentativci uspjeli su sačuvati prednost i ostvariti prvu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Najefikasniji u bh. timu bili su Bošković i Burić sa po pet golova, a odmah do njih je Panić sa četiri pogotka.

Revanš protiv Kosova igrat ćemo u nedjelju u tuzlanskom Mejdanu od 17 sati.