PLBiH
Navijači razočarani napustili stadion: Šokantan poraz Željezničara na Grbavici
Ovo je drugi poraz Želje na Grbavici
28.10.2018. u 17:31

Fudbaleri Željezničara uknjižili su drugi ovosezonski poraz pred svojim navijačima.

Tim Milomira Odovića danas je u 15. kolu poražen od Zvijezde 09 sa 1:0.  Gosti su do treće uzastopne pobjede stigli golom Jovovića u sudijskoj nadoknadi vremena.

Utakmica na Grbavici, kao i ostale u ovom kolu, počela je minutom šutnje u čast brutalno ubijenih sarajevskih policajaca Adisa Šehovića i Davora Vujinovića.

Željo je, očekivano, bolje otvorio utakmicu. Zec je dvaput zaprijetio, ali Erić je bio na mjestu.

Husić je u 22. minuti oprobao udarac, Kjosevski loptu ispod prečke izbacuje u korner. Pet minuta kasnije Čurjurić šutira, Erić brani.

Drugo poluvrijeme, naročito uvodni dio protekao je bez većih uzbuđenja. Vrijedi spomenuti izmjenu Odovića iz 63. minute kada je Ramović zamijenio Čurjurića. Za Ramovića je ovo prvi meč u sezoni. On je zbog teške povrede izbivao s terena pet mjeseci. Povrijeđen je u posljednjem prošlosezonskom kolu protiv Sarajeva.

Tim Milomira Odovića je u finišu krenuo na sve ili ništa. Da je Zajmović u 82. minuti nakon dodavanja Blagojevića bio prisebniji i precizniji mogla se zatresti mreža Zvijezde. Međutim, on je očajno šutirao pa je zaradio i zvižduke.

U jednom od posljednjh napada na meču Zvijezda stiže do zlata vrijedne pobjede. Pogodio je rezervista Jovović.

Željezničar je sa 28 bodova treći na tabeli. Plavi imaju tri boda manje od Zrinjskog i pet od prvoplasiranog Sarajeva. Upravo je Sarajevo naredni protivnik ekipi Milomira Odovića.