Dobar nastup Zmaja
Nastićev BATE Borisov izborio finale Kupa Bjelorusije
Fudbaleri BATE Borisova plasirali su se u finale Kupa Bjelorusije nakon što su u revanš-meču polufinala na svom terenu savladali Slaviju Mozyr sa 2:0.
29.04.2020. u 21:08

Nakon poraza 1:0 u prvom meču, klub bh. reprezentativca Bojana Nastića trijumf u uzvratu bio je dovoljan za plasman u finale.

Oba gola domaći tim je postigao u prvom poluvremenu, a do vodstva su fudbaleri BATE-a stigli već u 12. minuti kada je Volkov pogodio za 1:0.

Pred odlazak na poluvrijeme Tymonyuk je loptu poslao u vlastitu mrežu za konačnih 2:0.

Nastić je pružio dobru partiju, a na terenu je proveo svih 90 minuta.

BATE će se za trofej u Kupu Bjelorusij boriti s aktuelnim prvakom Dynamo Brestom, koji se i pored poraza od Solingorska (4:2) uspio plasirati u finala zbog rezultata iz prvog meča u kojem je slavio s 2:0.