Premier liga
Nastavlja se kriza Kolašinca i društva, Brighton odnio puni plijen
Posljednji duel 15. kola Premier lige između Arsenala i Brightona okončan je pobjedom gostiju s 2:1
05.12.2019. u 23:08

Ni u sedmom uzastopnom meču u Premier ligi fudbaleri londonskog Arsenala nisu uspjeli doći do pobjede, a duel protiv Brightona na Emiratesu okončan je pobjedom gostiju s 2:1.

Da prvo poluvrijeme nije bilo posebno kvalitetno najbolje govori podatak da su prvu ozbiljniju priliku na utakmici imali gosti, i to tek u 34. minuti utakmice, kada je Bernd Leno odbranio štu Neala Maupaya.

Ipak, dvije minute kasnije gosti su poveli. Adam Webster bio je na pravom mjestu, te je odbijenu loptu pospremio u mrežu domaćeg sastava.

Brighton je na poluvrijeme otišao s golom prednosti.

Pet minuta igre u nastavku susreta bilo je dovoljno Topnicima da izjednače, a autor gola za 1:1 bio je Alexandre Lacazette nakon asistencije Mesuta Ozila.

U 65. minuti, po drugi put na meču se zatresla mreža gostiju, no nakon što je glavni sudija konsultovao VAR poništen je pogodak Davida Luiza, i to zbog nedozvoljene pozicije.

Pogodak Maupaya iz 80. minute donio je pobjedu gostima, ali i produbio rezultatsku krizu kluba sa Emiratesa.

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac igrao je do 73. minute kada ga je zamijenio Kieran Tierney.

Golove s utamice Arsenal - Brighton pogledajte OVDJE.