Kup Italije
Napoli preko Intera na megdan Pjanićevom Juventusu
Remi 1:1 u revanš-susretu polufinala Kupa Italije između Napolija i Intera bio je dovoljan domaćinu večerašnje utakmice da se plasira u finale gdje ga čeka duel s Juvetusom našeg Miralema Pjanića.
13.06.2020. u 22:59

Poslije minimalnog poraza u prvom duelu večerašnji sraz odlično je počeo za ekipu Antonija Contea.

Već poslije 120 sekundi igre gosti su anulirali zaostatak iz prve polufinalne utakmice, i to zahvaljujući Christianu Eriksenu. Sjajni danski veznjak pogodioje direktno iz kornera, a svemu je kumovala i slaba intervencija Ospine.

VEZANI TEKST - Kao nekad Baka Slišković: Eriksen pogodio direktno iz kornera

Inter je prednost imao sve do 41. minute utakmice kada je Dries Merten pogodio za izjednačenje poslije asistencije Insignea.

S rezultatom 1:1 otišlo se na poluvrijeme, a prvu šansu u nastavku imao je Napoli, no kapiten Insigne je šutirao pored gola.

Finiš susreta pripao je gostima iz Milana. U 77. minuti Eriksen je pokušao iz slobodnjaka, no ovoga puta je Ospina dobrom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

Pet minuta kasnije akteri su bili isti, a kao pobjednik iz izgledne situacije ponovo je izašao golman napolicija.

U istoj minuti Victor Moses je iz odlične pozicije šutirao pored gola, a rezultat se do kraja meča nije mijenjao.