Evropska liga
Napoli pao za 132 sekunde, golijade u Antwerpenu i Villarrealu
Fudbaleri Granade su pomalo iznenađujuće u prvom susretu šesnaestine finala Evropske lige s 2:0 na svom terenu savladali Napoli.
18.02.2021. u 23:01

Španski tim je u rasponu od svega 132 sekunde postigao dva gola svom rivalu. Prvo je u 19. minuti Herrera pogodio poslije asistencije Kenedyja, da bi samo dvije minute kasnije Kenedy udvostručio prednost svog tima, što se na kraju ipostavilo kao konačan rezultat.

Prava golijada viđena je u susretu Antwerpena i Rangersa, a škotski sastav na kraju je trijumfovao sa 4:3. Ekipa Stevena Gerrarda povela je u 38. minuti preko Ariba, da bi domaćin golovima Avenattija i Rafaelova u finišu prvog dijela stigao do preokreta.

U nastavku je Barišić s bijele tačke poravna na 2:2, da bi Hongla u 66. minuti vradio prednost Belgijancima.

Ipak, Rangersi su sedam minuta prije kraja anulirali prednost rivala golom Kenta, da bi Barišić još jednim sigurno izvedenim penalom, ovoga puta u 90. minuti, donio pobjedu gostima.

Golijada, ali bez pobjednika, viđena je u na među Molde - Hoffenheim koji je okončan rezultatom 3:3.