Preskočili prvu prepreku
Napoli i Club Brugge u osmini finala Lige prvaka
Napoli iz grupe A i Clubb Burgge iz grupe B izborili su mjesto u osmini finala Lige prvaka, dva kola prije kraja grupne faze.
12.10.2022. u 20:46

Napoli je došao do četvrte pobjede u grupi. Napolitanci su po drugi put savladali Ajax. Nakon prošlosedmičnih 1:6 u Amsterdamu, u drugom duelu Napoli je slavio sa 4:2.

Domaći tim je u 4. minuti preko Lozana došao do prednosti, a u 16. minuti je Raspadori povisio na 2:0.

Ajax se vratio u igru pogotkom Klaasena u 49. minuti, ali Kvaratskhelia golom iz penala u 62. minuti vraća italijanskom predstavniku dva gola prednosti.

Gosti su ponovo uspjeli učiniti meč uzbudljivijim nakon što je Bergwijn u 83. minuti iz penala smanjio na 3:2, ali je meč odlučen u 90. minuti kada je Osmihen postavio konačan rezultat meča.

Za drugo mjesto u grupi borit će se Liverpool sa šest, Ajax sa tri boda i Rangers koji je bez bodova.

U grupi B Club Brugge je uspio ostati neporažen u Madridu kod Atletica (0:0) i pomalo iznenađujuće izboriti plasman među 16 timova Evrope.

Za belgijski tim ovo je deseti osvojeni bod, Atletico Madrid je ostao na četiri boda, a po tri imaju Porto i Leverkusen.