Stoper Lokomotive
Nakon teške povrede Kemal Osmanković prebačen u bolnicu
Fudbaleri zagrebačke Lokomotive u subotnjem susretu 22. kola 1. HNL poraženi su na domaćem terenu od Gorice s uvjerljivih 3:0.
21.02.2021. u 10:11

Osim pobjede gostiju utakmicu je obilježila i teška povreda nekadašnjeg fudbalera Željezničara Kemala Osmankovića.

Stoper Lokomotive morao je napustiti igru u 70. minuti susreta nakon što se povrijedio četiri minute ranije, a bh. internacionalac je odmah prebačen u bolnicu.

- U drugom poluvremenu teško se povrijedio naš Kemal Osmanković, koji je na nosilima hitno odvezen u bolnicu. Molimo se i nadamo da nije riječ o ozbiljnijoj povredi. Drži se Kemo! - navodi se na zvaničnoj Facebook stranici Lokomotive.

Osmanković je poslije jednog duela sa Anthonyjem Kalikom ostao ležati na travnjaku, a visoko podignutom rukom signalizirao je da je trpi žestoke bolove, što se moglo vidjeti i na izrazu njegovog lica.

Na kraju vrijedi napomenuti da su Branimir Cipetić i Irfan Hadžić odigrali cijeli meč za Lokomotivu, dok je Mateo Marić igrao do 76. minute.