Sramotna igra
Najgora ekipa u posljednjih 30 godina: Mnoga djeca više neće nositi dresove Manchester Uniteda
Nekadašnji defanzivac izjavio je da je igra Crvenih vragova bila sramotna te je pozvao upravu kluba da poduzme mjere
23.01.2020. u 10:09

Manchester United je priuštio još jedno neugodno iznenađenje svojim navijačima nakon što su u srijedu u 24. kolu Premier lige neočekivano izgubili od Burnleya rezultatom 2:0, prenosi Anadolu Agency (AA).

Novi poraz Crvenih vragova, osmi u ovoj sezoni, izazvao je veliko nezadovoljstvo navijača koji su već u 84. minuti susreta počeli napuštati stadion Old Trafford, a mnogi su izviždali ekipu Olea Gunnara Solskjaera nakon završetka utakmice.

Naime, gosti su poveli golom Chrisa Wooda u 39. minuti, da bi u nastavku utakmice Jay Rodriguez potvrdio pobjedu i tri boda u 56. minuti.

Nekadašnji defanzivac Manchester Uniteda Rio Ferdinand izjavio je da je igra Crvenih vragova bila sramotna te je pozvao upravu kluba da poduzme mjere.

Istakao je kako je napuštanje stadiona prije završetka utakmice dosad neviđeno na Old Traffordu, prenosi BBC.

- Ovo ne mogu braniti. Mnoga djeca širom zemlje više neće nositi dresove Manchester Uniteda. Neće željeti doći ovdje i podržati klub na osnovu onog što vide. Neće se dogoditi, navijači su odlazili nakon 84. minute - rekao je Ferdinand.

Atmosferu na stadionu komentarisao je i bivši Unitedov veznjak Darren Fletcher.

- Skandiranje i atmosfera su prvi put postali toksični - rekao je Fletcher.

Bivši napadač Liverpoola i Tottenhama Peter Crouch opisao je ekipu Manchester Uniteda kao "najgoru u posljednjih 30 godina".

Gostujući na televiziji BT Sport, bivši engleski reprezentativac je kazao kako "više ne zna šta je igrač Uniteda".

- Većina igrača koje su kupili u posljednjih pet godina su nazadovali - kazao je Crouch.

Ovim porazom United je ostao na petoj poziciji sa 34 poena, 30 manje od lidera tabele Liverpoola koji ima dvije utakmice manje.