Kup Kralja
Musa i Breogan namučili Real, bh. košarkašu nedostajao skok za double-double
Košarkaši Breogana itekako su namučili favorizirani Real Madrid u četvrtfinalu španskog Kupa Kralja.
17.02.2022. u 23:28

Kraljevski klub slavio je rezultatom 73:67 (27:16, 14:15, 16:19, 16:17).

Real Madrid kontrolisao je meč, imao i 15 poena prednosti u trećoj četvrtini, ali je Breogan u završnici stigao na samo minus dva.

Ipak, u odlučujućim minutama, kada se rezultat lomio, Real je ubacio u brzinu više i mirno priveo utakmicu kraju.

Guerschon Yabusele sa 17 ubačenih poena predvodio je Real Madrid do pobjede. Kod Breogana se istakao Rašid Mahalbašić sa 16 poena.

Džanan Musa za 33 minute na parketu ubacio je 13 poena, uz devet skokova i četiri asistencije. Zanimljivo, bh. košarkaš nije pogađao u posljednjoj dionici meča.

Drugi bh. reprezentativac Emir Sulejmanović uspio je izboriti polufinale nakon što je njegov tim Lenovo Tenerife nadigrao Juventut sa 64:62.