Premier liga
Mourinho se provukao na Carrow Roadu, Vrančić strijelac u remiju Norwicha i Tottenhama
Vrančić je postao tek preći bh. fudbaler koji se upisao u strijelce u Premier ligi
28.12.2019. u 20:25

Norwich i Tottenham odigrali su 2:2 u meču 20. kola Premier lige na Carrow Roadu.

Kanarinci su poveli golom povremenog bh. reprezentativca Marija Vrančića u 18. minuti susreta. Veznjak domaćeg sastava lijepo je povukao loptu, a potom preciznim udarcem sa 16 metara pogodio mrežu gostiju.

Četiri minute kasnije Vrančić, koji je postao tek preći bh. fudbaler koji se upisao u strijelce u Premier ligi, zaradio je žuti karton.

Minimalna prednost Norwicha primorala je Josea Mourinha da već na startu drugog poluvremena napravi dvostruku izmjenu, a Christian Eriksen je u 55. minuti pogodio za izjednačenje.

Samo šest minuta kasnije Aurier je autogolom vratio prednost Norwichu, da bi konačnih 2:2 postavio Harry Kane golom s bijele tačke u 83. minuti.

Vrančić je igrao do 75. minute, a vrijedi spomenuti da u je poništena asistencija nakon reakcije VAR-a u 33. minuti susreta.

Golove s utakmice Norwich - Tottenham pogledajte OVDJE.

U drugom susretu, koji je takođe počeo u 18.30 sati, Leicester je slavio u gostima kod West Hama s 2:1 i tako se vratio na pobjednički kolosijek nakon teškog poraza od Liverpoolau prošlom kolu.

Golove s utakmice West Ham - Leicester pogledajte OVDJE.