Dupla kruna
Mostar SG u neizvjesnom finalu osvojio titulu futsal prvaka BiH
FC Mostar SG odbranio je titulu prvaka Premijer futsal lige BiH i na taj način došao do "duple krune" u ovoj sezoni.
01.06.2022. u 20:18

Mostarci su u četvrtoj utakmici finalne serije u Tuzli nakon produžetaka savladali FC Salines sa 5:3 i tako došli do 3. pobjede u finalu.

Tuzlaci su u prvom poluvremenu imali dva gola prednosti, ali im ni to nije bilo dovoljno da zakažu "majstoricu" u Mostaru. Nakon 40 minuta rezultat je bio 2:2, a u produžecima Mostar SG je stigao do tri gola prednosti.

Kolika je neizvjesnost vladala u finalu najbolje govori podatak da su se u čak tri od četiri odigrane utakmice igrali produžeci, a jednom su pobjednika odlučili penali.

- Nije mala stvar odbraniti duplu krunu. Drago mi je što Mostar SG pravi historijske rezultate u BiH i što će ova ekipa zlatnim slovima biti upisana u bh. sportu – kaže Amel Bajgorić, predsjednik Mostar SG Staklorada.