Savladali Čapljinu
Mostar SG osvajač Kupa BiH u futsalu
U dvorani "Midhat Hujdur" u Mostaru sinoć je odigrana revanš-utakmica finala Futsal kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2022/23.
11.05.2023. u 08:49

Mostar Stari Grad je dočekao Čapljinu sa prednošću od 3:1 iz prvog meča, a sinoć je na svom parketu slavio sa ubjedljivih 8:1.

Već u prvom poluvremenu Mostarci su imali prednost od 6:0, a u strijelce se upisalo šest različitih igrača. Mrežu Čapljine pogađali su Nermin Kahvedžić u 3, Slobodan Rajčević u 5, Samir Gosto u 7, Meldin Podrug u 11, kapiten Marijo Aladžić u 12. i Marin Suton u 15. minuti.

U nastavku su Bilal Jelić u 25. i Marin Suton u 27. minuti postigli golove za Mostar SG, a gosti su preko Leona Kozarića u 35. minuti uspjeli da ublaže poraz.

Po završetku utakmice pehare i medalje finalistima uručio je član Komiteta za takmičenje FSBiH Suad Salibašić.