Počela PLBiH
Mladost šokirala Rođene: Poraz Veleža, petarda Tuzla Cityja
Rođeni su razočarali svoje navijače u premijernom nastupu nakon povratka u bh. elitu
20.07.2019. u 19:22

Počela je nova sezona Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu, a već na startu svjedočili smo prvim iznenađenjima.

Mostarski Velež poražen je na domaćem terenu od Mladosti, dok je Tuzla City protutnjala kroz Ugljevik slavivši protiv Zvijezde sa 5:1.

Premijerligaš iz Doboja kod Kaknja slavio je sa 3:1 na gostovanju u Mostaru.

Prepune tribine stadiona Rođeni utišao je Fanima u 11. minuti. Englez je pogodio na asistenciju Hiroša. Velež je izjednačio na otvaranju drugog poluvremena. Brandao je proigrao Berishu koji pogađa za 1:1. Činilo se tada da će Velež stići do preokreta, ali...

Novi šok za Rođene samo tri minute kasnije kada je Crnički postigao prekrasan gol za 1:2. Konačnih 1:3 postavio je Dragutinović u 80. minuti.

Junak Tuzlaka u Ugljeviku bio je dvostruki strijelac Nermin Crnkić koji je pogađao u 23. i 36. minuti. Gosti su napadali i nakon 0:2, a za trud su nagrađeni novim golom u 44. minuti kada je vlastitu mrežu zatresao Bojan Marković.

Zvijezda 09 je u nastavku uspjela postići počasni pogodak. Nakon toga još dva gola Tuzla Cityja. Prvo je Vojo Ubiparip pogodio u 74. minuti sa bijele tačke, da bi konačnih 1:5 postavio Mirsad Ramić u 81. minuti meča.