Prijateljski meč
Mladi Zmajevi savladali Bugarsku
Fudbalska U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u prijateljskom meču Blagoevgradu odgovarajuću selekciju Bugarske rezultatom 0:3.
25.11.2022. u 20:28

Bh. tim do prednosti dolazi u 20. minuti. Kapiten Ivan Bašić šutira sa ivice kaznenog prostora, a bugarski defanzivac rukom blokira njegov udarac i dosuđen je penal za Bosnu i Hercegovinu. Precizan izvođač jedanaesterca bio je Bašić za vodstvo izabranika Igora Jankovića.

U 25. minuti još jednu odličnu priliku imali su mladi Zmajevi, ali je David Čavić sa 15-ak metara pogodio stativu.

Prednost je udvostručena u 33. minuti. Bh. reprezentativci oduzimaju loptu Bugarima na njihovoj polovici, a Admir Bristrić kreće sam ka protivničkom golu i iskosa sa desne strane pogađa suprotni ugao za 0:2.

U finišu prvog poluvremena Bašić je još jednom odlično šutirao sa distance, ali je na visini zadatka bio i golman Hristiyan Slavkiov koji izbacuje loptu u korner.

U 57. minuti bh. reprezentativci još jednom vrše pritisak na odbranu Bugarske, oduzimaju loptu i Madžid Šošić postiže gol za konačnih 0:3.

Bugarska-Bosna i Hercegovina 0:3 (0:2)

Stadion: Hristo Botev, Blagoevgrad.

Sudija: Dimitar Dimitrov.

Pomoćne sudije: Dimitar Dobromirov, Kristian Buchev.

Četvrti sudija: Stanislav Stanev.

Golovi: 0:1 Bašić (20. minut penal), 0:2 Bristrić (33. minut), 0:3 Šošić (57. minu).

Bugarska: Hristiyan Slavkiov, Martin Georgiev, Emil Tsenov, Simeon Aleksandrov, Borislav Stankov, Krasian Kolev, Hristiyan Petrov, Bozhidar Penchev, Miroslav Marinov, Christian Stoyanov, Stoyan Stoichkov. Selektor: Aleksandar Dimitrov.

Bosna i Hercegovina: Nikola Ćetković, Filip Račić, Tarik Muharemović, Dejan Popara, Enver Kulašin, Madžid Šošić, Admir Bristrić, Ivan Bašić, David Čavić, Mustafa Šukilović, Harun Karić.

Igrali su još: Mladen Cvjetinović, Amar Drina, Muhamed Šahinović, Omar Beća, Azur Mahmić, Marko Kujundžić, Luka Božičković, Filip Čuić, Anes Krdžalić, Eldar Mehmedović. Selektor: Igor Janković.