Mladi tim Željezničara savladao Troglav
Dva gola za Plave postigao je Dacić, a u strijelce se upisao i Jelović
28.06.2019. u 20:22

Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice savladali Troglav sa 3:1.

Plavi su poveli u trećoj minuti. Mehić je dugim pasom pronašao Dacića, koji je rutinski savladao golmana domaćih. Uslijedilo je nekoliko prilika za Želju preko Zubanovića i Dacića, dok je za domaće priliku imao Barać. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0 za Plave.

U 53. minuti bilo je 2:0. Subašić je ubacio iz prekida, a Dacić glavom zatresao mrežu Troglava. Domaći u 81. minuti postižu gol. Nakon brze kontre u završnici pogađa Krezo. Tri minute poslije Željezničar vraća dva gola prednosti. Žerić je ubacio sa desne strane, a Jelović u padu pogodio za 3:1.

Željezničar: Fejzić, A. Šehić, Osmanović, Ilić, E. Šehić, Žerić, Mehić, T. Mušinović, Dacić, Subašić, Zubanović. Još su igrali: Kršić, Jelović i Hadrović.

Troglav: Bučo, Čačija, Vrdoljak, Šesto, Bajrić, Pervan, Barać, Križan, Čeko, Kelava, Krezo.