Švicarska
Miroslav Stevanović trostruki asistent u visokoj pobjedi Servettea
Švicarski Servett zabilježio je treću ovosezonsku pobjedu nakon što je sa visokih 5:1 deklasirao ekipu St. Gallena.
12.09.2021. u 16:12

Fantastičnu partiju u redovima domaćeg sastava odigrao je fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Miroslav Stevanović.

Posao domaćinu olakšao je crveni karton Jeremyja Guillemenota u trećoj minuti, a već u sedmoj je bilo 1:0 za Servette. Strijelac je bio iskusni francuski defanzivac Gael Clichy.

U periodu od 14. do 26. minute tim iz Ženeve je postigao tri gola, a Sauthier, Cngat i Rouiller su pogađali nakon asistencija danas izuzetno raspoloženog Zmaja.

Youan je u 36. minuti smanjio na 4:1, da bi Rouiller u 71. postavio konačnih 5:1.

Nakon današnje pobjede Servette je trećeplasirani tim švicarskog prvenstva sa tri boda manje od vodećeg Zuricha i jednim manje od drugoplasiranog Basela.

U devet ovosezonskih nastupa Stevanović je upisao ukupno osam asistencija i postigao jedan pogodak, a danas je igrao do 69. minute.