Slavili u Norveškoj
Milinković-Savić kao zlatna izmjena: Halaand će EURO gledati na televiziji
Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u finale play-offa za plasman na Evropsko prvenstvo nakon što je poslije produžetaka s 2:1 savladala Norvešku.
08.10.2020. u 23:17

Golova na susretu koji se igrao u Norveškoj nije bilo sve do samo finiša.

Reprezentacija Srbije je zahvaljujući golu Sergeja Milinković-Savića stigla do prednosti u 82. minuti. Veznjak Lazija prednost reprezentaciji svoje zemlje donio je samo dvije minute nakon što je ušao u igru, a za pogodak mu je asistirao Aleksandar Mitrović.

Ipak, dvije minute prije kraja Normann je udarcem sa ivice šesnaesterca utakmicu vratio u egal.

Igrao se 13. minut prvog produžetka kada je Milinković-Savić po drugi put večeras zatresao mrežu Norvežana, a ovoga puta pogodio je poslije asistencije Dušana Tadića.

Promjene rezultata do kraja nije bilo, pa će fantastični napadač Borussije Dortmund Erling Haaland kontinentalni šampionat, koji se održava sljedećeg ljeta, gledati na malim ekranima.

Srbija će u finalu 12. novembra igrati protiv boljeg iz susreta Škotska - Izrael.