Serie A
Milan ostao u borbi za poziciju koja vodi u Ligu prvaka
06.05.2019. u 22:30

U posljednjem susretu 35. kola Serie A fudbaleri Milana su s 2:1 savladali Bolognu i tako ostali u borbi za mjesto u Ligi prvaka naredne sezone.

Rossoneri su poveli u 37. minuti preko Susa, što je bio i konačan rezultat prvih 45 minuta utakmice.

U nastavku je domaći tim imao minimalnu prednost sve do 67. minute kada je Borini pogodio za 2:0.

Šest minuta kasnije Destro je vratio Bolognu u igru smanjivši na 2:1.

U posljednjih 15 minuta meča Milan je ušao s igračem manje jer je Paqueta u razmaku od 60 sekundi zaradio dva žura kartona. Gosti to nisu do kraja uspjeli iskoristiti kako bi poravnali rezultat, ali se Sansone pobrinuo da se poravna omjer snaga na terenu nakon što je u sedmoj minuti sudijske nadoknade dobio drugi žuti karton.