Lideri prvenstva
Milan gazi, Krunić skrivio penal
Tamo gdje su stali u 2020., fudbaleri Milana nastavili su u 2021. godini.
03.01.2021. u 19:55

Rossoneri su u 15. kolu Serie A stigli do 11. pobjede. Milan je slavio sa 2:0 na gostovanju kod Beneventa, koji s klupe predvodi legendarni Filippo Inzaghi.

Gosti su meč otvorili pogotkom Kessiea iz penala u 15. minuti, a posao im je otežao mladi Tonali koji je dvadeset minuta kasnije dobio direktan crveni karton.

Tada je trener Milana Stefano Pioli morao napraviti neke taktičke rokade. Na teren je umjesto Diaza ušao Krunić, kako bi pojačao vezni red.

Gosti su s igračem manje postigli drugi gol u 48. minuti. Sjajno je pogodio Leao.

Imao je Benebentu šansu da se vrati u meč u 61. minuti, kada je Krunić skrivio penal, ali s 11 metara neprecizan je bio Caprari.

Do kraja je Milan mogao postići i treći gol, ali stative su pogađali Calhanoglu i Kessie.

Milan ima 37 bodova, bod više od drugoplasiranog Intera i sedam bodova viška u odnosu na trećeplasiranu Romu.