Copa America
Messijeva majstorija iz slobodnjaka nedovoljna za pobjedu Argentine
Fudbalska reprezentacija Argentine remizirala odigrala je 1:1 u susretu prvog kola Copa Americe protiv Čilea.
15.06.2021. u 08:01

Gaučosi su poveli u 33. minuti poslije majstorije Lionela Messija iz slobodnog udarca.

U 41. mminuti glavni sudija Wilmar Roldan je provjeravao VAR zbog igranja rukom u kaznenom prostoru Čilea, no Argentinci nisu dobili najstrožiju kaznu.

Početko drugog dijela susreta, tačnije u 53. minuti, Arturo Vidal je srušen u argentinskog šesnaestercu. I voga puta je glavni atbitar pokazao da se igra nastavi, ali je tek nakon intervencije iz VAR sobe pokazao na jedanaesterac.

Ipak, udarac Vidala sa bijele tačke odbranio je Emilioano Martinez, a lopta se nakon njegove intervencije od prečke odbija nazad u polje gdje je Vargas u trku glavom posprema u mrežu za 1:1, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Dobru priliku da dođe do pobjede Argentina je imala u 79. minuti kada je Nicolas Gonzalez šutira preko gola.

U narednom kolu Argentina igra protiv Urugvaja, dok se Čile sastaje sa Bolivijom, koja je u noći sa ponedjeljka na utorak poražena od Paragvaja s 3:1.