Kvalifikacije za Ligu prvaka
Menalo ovjerio prolaz Dinama, dalje idu Ahmedhodžić i Nalić
U trećem kolu kvalifikacija za Ligu prvaka gledat ćemo Amera Gojaka, Luku Menala, Anela Ahmedhodžića i Adija Nalića.
27.07.2021. u 19:58

Dinamo je nakon 2:0 u Zegrebu i u revanšu pobijedio kiparsku Omoniju. Prvak Hrvatske je u Nikoziji trijumfovao rezultatom 1:0 i sa ukupnih 3:0 prošao u narednu rundu.

Gol odluke dao je bh. fudbaler Luka Menalo u 79. minuti. Krilni fudbaler u igru je ušao umjesto Oršića u 64. minuti. Amer Gojak zaograo je od 82. minute.

Dinamo u trećem pretkolu igra s Legijom iz Varšave.

Malmo je sa ukupnih 4:3 eliminirao finski HJK. Nakon pobjede švedskog tima na domaćem terenu 2:1, revanš je završen rezultatom 2:2. Anel Ahmedhodžić je odigrao cijeli meč, a Adi Nalić na terenu je bio od 72. minute. Asistirao je za drugi pogodak svog tima.

Šveđani će za play-off igrati protiv Glasgow Rangersa.

Svi timovi iz trećeg pretkola igrat će grupnu fazu jednog od tri klupska UEFA takmičenja.

Poraženim ekipama trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka osiguran je play-off Evropske lige. U slučaju trijumfa zagarantovano je i igranje grupe tog takmičenja, a eventualnim porazom ekipa će igrati grupu Konferencijske lige.