Saničanin na udaru
Mediji u Srbiji razapinju bh. fudbalera: "Neoprezno, očajno, on je Partizanov grobar"
Fudbaleri Partizana porazom od moldavskog Sheriffa završili su ovosezonsku evropsku avanturu.
24.02.2023. u 10:25

Partizan je u prvom susretu u Moldaviji slavio sa 0:1, a prednost u Beogradu nije uspio sačuvati. Sheriff je slavio sa 1:3 iako je od starta utakmice dodatno bio u problemu jer je morao juriti rezultat.

Poveo je Partizan golom Meniga u 13. minuti, a gosti su poravnali preko Badola iz penala u 22. minuti.

Najstrožu kaznu skrivio je bh. reprezentativac Siniša Saničanin.

Saničanin je nepotrebno igrao rukom u šesnaestercu, nakon čega je glavni arbitar pokazao na bijelu tačku, a Sheriff stigao do poravnanja.

- Velika greška i očajna reakcija Saničanina koja je koštala Partizan - naslov je portala Nova.rs.

Blic piše kako je Saničanin mogao da bira šta će uraditi, a on je udario loptu rukom.

- Htio je ramenom da je izbaci, ali bio je čist penal - nastavlja Blic.

Neki mediji u Srbiji okarakterizirali su potez defanzivca Partizana neinteligentnim, a najdalje je otišao portal Republika:

- Saničanin je Partizanov grobar: Stoper crno-bijelih neinteligentnim potezom poklonio penal Sheriffu - objavila je Republika.

Sheriff je do preokreta došao golom Diopa golom u nadoknadi prvog poluvremena, a isti igrač je u drugoj minuti nastavka drugog dijela postavio konačan rezultat.