Veliki preokret
Meč koji je obilježio Edin Džeko navijači izabrali za Romin najbolji u ovoj deceniji
Dijamant je već u šestoj minuti pogodio mrežu Katalonaca, a pogodak De Rossija za 2:0 iz jedanaesterca izborio je upravo Dijamant
26.12.2019. u 18:53

Revanš-susret četvrtinala Lige prvaka iz prošle sezone u kojem je Roma s 3:0 na Olimpicu porazila veliku Barcelonu navijači rimskog kluba odabrali su kao najbolju utakmicu svog tima u ovoj deceniji.

Veliki doprinos ovoj pobjedi dao je i kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko. Dijamant je već u šestoj minuti pogodio mrežu Katalonaca, a pogodak De Rossija za 2:0 iz jedanaesterca izborio je upravo Dijamant.

Zanimljivo da je preko 90% navijača Rome koji su učestvovali u ovoj anketi svoj glas dalo upravo nevjerovatnom povratku Rome u revanšu nakon što je u prvom susretu poražena s 4:1 na Nou Campu.