Trener Sarajevo
Marinović: Oremuš ima posjekotinu na glavi, sporne situacije ne komentarišem
Željezničar i Sarajevo remizirali su u posljednjoj utakmici 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
01.03.2021. u 20:03

Vječiti derbi na Grbavici završen je rezultatom 0:0. Sarajevski rivali su meč bez golova odigrali prvi put nakon aprila 2018. godine.

Sarajevo je sačuvalo devet bodova prednost nad prvim pratiocima - Željom i Širokim Brijegom.

Nakon meča niko iz aktuelnog prvaka BiH nije došao pred kamere, iako je voditelj Vedad Šurković očekivao Vinka Marinovića ili nekoga iz stručnog štaba Sarajeva. Izjavu za TV Arena Sport dao je član stručnog štaba Želje Bakir Šerbo.

Vinko Marinović pojavio se na konferenciji za medije. Smatra da je konačan ishod realan.

Trener Sarajeva dobio je i pitanje da prokomentariše pogodak Kosorića iz osme minute, koji je poništen zbog ofsajda.

- Sporne situacije ne komentarišemo. Teško je meni bilo vidjeti. Došli smo sigurno po tri boda. Željo je bolje otvorio poluvrijeme prvo, pritiskao nas, onda smo mi željeli izaći ofanzivnije i bili smo bolji u nastavku. Bili smo svježiji i zato nisam mijenjao ranije. Rezultat je na kraju realan i čestitam igračima - kazao je trener Sarajeva.

Mirko Oremuš je na kraju meča imao sudar glavama s Mustafom Mujezinovićem i odvezen je u bolnicu.

- Ima posjekotinu na glavi, ne znamo još uvijek ništa.