Maracana u nevjerici: Šta je reprezentativac Čilea uradio navijaču Urugvaja?
U duelu Copa Americe na kultnoj Maracani, Jara je dočekao navijača Urugvaja  koji je utrčao na travnjak
25.06.2019. u 09:28

Čileanski defanzivac Gonzalo Jara ponovo je dospio u fokus svjetske fudbalske javnosti.

Prije nekoliko godina dodirivao je intimne dijelove tijela urugvajskih reprezentativaca, a sada je protiv istog protivnika napravio šou.

Naime, u duelu Copa Americe na kultnoj Maracani, Jara je dočekao navijača Urugvaja  koji je utrčao na travnjak i onda ga udario kopačkom i oborio na pod.

Burno je reagovao Luis Suarez, traživši od sudije isključenje, što pravila i nalažu. Ipak, Jara nije dobio crveni karton. Ostaje nam da vidimo da li će biti naknadno kažnjen. Prijete mu dva meča suspenzije, zbog čega bi mogao propustiti četvrtfinale i eventualno polufinale. Situacija se dogodila u 77. minuti utakmice. Urugvaj je slavio sa 1:0 golom Edinsona Cavanija u 82. minuti.