Serie A
Mandžukić i Ronaldo srušili Milan, Higuain tragičar
Golove za Staru damu postigli su Mandžukić i Ronaldo, a Higuain je promašio penal
11.11.2018. u 22:43

Fudbaleri Juventus večeras su u derbiju 12. kola Serie A, kao gosti rutinski savladali Milan sa 2:0 i tako se učvrstili na prvom mjestu tabele.

Već u osmoj minuti prednost gostima iz Torinu donio je Mario Mandžukić.

Juventus je gospodario terenom, ali su u 41. minuti domaći imali odličnu priliku da izjednače. Nakon intervencije VAR-a, dosuđen je jedanaesterac za Milan kojeg u gol nije pretvodio Gonzalo Higuain, koji je pogodio stativu.

Gosti iz Torina su bez većih problema održavali minimalnu prednost, a u 81. minuti Cristiano Ronaldo potvrdio je trijumf Stare dame.

Dvije minute kasnije, Higuain je prvo dobio žuti karton zbog prekršaja, a odmah nakon toga i crveni zbog prigovora.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić na terenu je proveo 74 minute, kada ga je zamijenio Sami Khedira.