Premier liga
Manchester City "petardom" protiv WBA izbio na lidersku poziciju
Fudbaleri Manchester Cityja s visokih 5:0 trijumfovali su na gostovanju kod WBA u meču 20. kola Premier lige.
26.01.2021. u 23:11

Dvanaestom ovosezonskom pobjedom igrači Pepa Guardiole izbili su na lidersku poziciju, te nakon 19 odigranih utakmica imaju 41 bod, jedan više od gradskog rivala Uniteda.

Viceprvaci Engleske su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu. Gundogan je već u šestoj minuti pogodio za prednost gostiju, da bi Cancelo u 20. minuti udvostručio vodstvo Cityja.

Deset minuta kasnije drugim golom večera njemački veznjak je povisio na 3:0, da bi Mahrez u drugoj minuti sudijske nadoknade pogodio za 4:0 poslije asistencije Sterlinga.

Alžirac je Englezu za asistenciju odužio u 57. minuti kada je Sterling postavio konačnih 5:0.

U drugom susretu koji je počeo u isto vrijeme Arsenal je s 3:1 trijumfovao u gostima kod Southamptona.

Golove s utakmice WBA - Manchester City pogledajte OVDJE.

OVDJE pogledajte najzanimljivije detalje s meča Southampton - Arsenal.