Slavili i u revanšu
Manchester City i Real Madrid u četvrtfinalu Lige prvaka
Fudbaleri Manchester Cityja i Real Madrida večeras su potvrdili plasman u četvrtfinale Lige evropskih prvaka.
16.03.2021. u 22:52

Građani su bili bolji od Borussije M'Gladbach sa 2:0, dok su Kraljevi eliminisali Atalantu - 3:1.

Oba tima ostvarili su pobjede i u prvim mečevima, pa su večeras samo potvrdili trijumfe.

Manchester City je u prvom meču slavio sa 2:0, a isti rezultat večeras su ostvarili za šest minuta. De Bruyne je u 12. načeo mrežu gostiju iz Njemačke, a Gundogan je u 18. minuti udvostručio prednost.

Real je u prvom meču slavio protiv Atalante sa 1:0, a Benzema je večeras u 34. minuti doveo Kraljeve u vodstvo.

Pitanje pobjednika riješio je Sergio Ramos golom iz jedanaesterca nakon sat igre. Penal je bio diskutabilan, ali sudija Makkelie nakon pregleda VAR-a nije mijenjao odluku.

Muriel je u 83. minuti smanjio na 2:1, ali je već u narednom napadu Asensio vratio dva gola prednosti Kraljevima.

Ranije su plasman u četvrtfinale izborili Liverpool, Porto, PSG i Borussia Dortmund.