Kvalifikacije za SP
Makedonci ispustili 2:0, Englezi maksimalni, podvig Albanije
Fudbalska reprezentacija Sjeverne Makedonije imala je dva gola prednosti na gostovanju kod Islanda, ali je ostala bez pobjede.
05.09.2021. u 19:54

Velkovski u 12. i Alioski u 54. minuti pogađali su za 2:0 protiv domaćina, ali nisu uspjeli sačuvati prednost.

Islanđani su za šest minuta izgbjegli poraz. Bjarnason je u 78. smanjio na 1:2, a rezervista Andri Gudjohnsen pogodio je za 2:2.

Maksimalan učinak zadržali su Englezi, koji su s pola gasa pregazili Andoru (4:0).

Veliki podvig ostvarili su reprezentativci Albanije, koji su pred domaćim navijačima u Elbasanu srušili favorizovanu Mađarsku. Gol odluke postigao je Broja u 87. minuti.

Albanci su sa devet bodova drugi u grupi I, iza Engleske, a ispred Poljske i Mađarske.