Kapiten Ukrajine
Majstoriju Yarmolenka donekle zasjenila zanimljiva reakcija na tribinama
U najboljoj utakmici dosadašnjeg dijela Evropskog prvenstva Nizozemska je s 3:2 u meču prvog kola grupe C savladala selekciju Ukrajine.
14.06.2021. u 11:49

Reprezentacija koja je protivnik Zmajeva u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine od 58. minute gubila je s 2:0. Ipak, golovima Yarmolenka u 75. i Yeremchuka u 79. minuti ekipa Andriya Shevchenka vratila se u rezultatski egal.

Posebno lijep i atraktivan pogodak bio je onaj kapitena Ukrajinaca iz 75. minute.

Majstoriju ukrajinske "sedmice" znao je cijeniti i jedan ljubitelj fudbala na tribinama Johan Cruyff Arene. Iako nije bio navijački uniformisan, ovaj fudbalski fan prišao je jednom od navijača Ukrajine i uz pruženu ruku čestitao. dok su Ukrajinci slavili pogodak za 2:1.

Na kraju je ipak Nizozemska slavila s 3:2, i to zahvaljujući golu Dumfriesa iz 85. minute.

Zanimljivu reakciju navijača pogledajte na ovom linku.