La Liga
Majstorija Suareza u visokoj pobjedi Barce nad Sevillom, domaćinu dva crvena kartona
06.10.2019. u 22:56

U posljednjem susretu 8. kola španske La Lige fudbaleri Barcelone su u jednoom od najzanimljivih ove runde s visokih 4:0 porazili Sevillu.

Katalonci su poveli zahvaljujući fantastičnim "makazicama" Luisa Suareza u 27. minuti utakmice. Samo pet minuta kasnije Vidal je udvostručio prednost domaćina, da bi Dembele u 35. minuti povisio na 3:0.

U drugom poluvremenu viđen je još jedan pogodak. Lionel Messi je u 78. minuti postavio konačnih 4:0, no zanimljivo da je Barca do kraja utakmice zaradila dva crvena kartona.

Prvo je Araujo isključen u 87. minuti, da bi nepunih 60 sekundi kadnije pocrvenio i Dembele, pa je Barca utakmicu završila s devet igrača.

Golove s utakmice Barcelona - Sevilla pogledajte OVDJE.