Ligue 1
Lyon s igračem manje slavio u regionalnom derbiju protiv St. Etiennea
23.11.2018. u 22:56
Lyon

Prva utakmica 14. kola Ligue 1, a vjerovatno i najvjerovatnije i derbi kola ove runde francuskog šampionata, između Lyona i St. Etiennea pripao je domaćim fudbalerima koji su trijumfovali s minimalnih 1:0.

Pobjednik velikog regionalnog derbija odlučen je u 62. minuti golom Belgijanca Jasona Denayera poslije asistencije Memphisa Depaya.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao iako su gosti od 70. minute imali igrača više zbog direktnog crvenog kartona kojeg je zaradio Rafael.

Poslije večerašnje pobjede, koja je bila osma ovosezonska za Lyon, fudbaleri Brune Genesija makar su privremeno smanjili bodovni zaostatak u odnosu na vodeći PSG, ali i izbili na drugo mjesto.

Lavovi sada imaju 27 bodova, 12 manje od lidera iz Pariza, dok je St. Etienne ostao na petoj poziciji sa 23 boda.