Serie A
Lulić slavio protiv Pjanića: Lazio nanio prvi prvenstveni poraz aktuelnom prvaku
Derbi 14. kola Serie A između Lazija i Juventusa pripao je rimskom timu s 3:1
07.12.2019. u 22:42

Derbi 14. kola Serie A između Lazija i Juventusa pripao je rimskom timu s 3:1.

Aktuelni prvaci Italije poveli su u 25. minuti preko Cristiana Ronalda, a Portgalcu je asistirao Betancour.

Stara dama je prednost gola imala je sve do sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je za 1:1 pogodio Luiz Felipe.

Semafor na stadionu Olimpico sve do 74. minute pokazivao je 1:1, da bi 16 minuta prije kraja Sergej Milinković-Savić pogodio za totalni preokret. Asistent je, baš kao i kod prvog gola, bio Alberto Luis.

Priliku da dokrajče aktuelnog prvaka Nebeskoplavi, koje je večeras kao kapiten predvodio Senad Lulić, imali su u 79. minuti, ali je prvi strijelac Serie A Ciro Immobile promašio penal.

Rezultat se do nije mijenjao sve do pete minute sudijske nadoknade, kada je Caicedo pogodio za konačnih 3:1 i tako pobjenički niz Lazija produžio na sedam vezanih pobjeda.

Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u sastavu kluba iz Torina.

Golove s meča Lazio - Juventus  pogledajte OVDJE.