EHF Liga prvaka
Ludnica u velikom finalu: Produžeci pa penali, rukometaši Barce prvaci Evrope
Rukometaši Barcelone postali su prva ekipa koja je uspjela na final fouru odbraniti naslov u Ligi prvaka.
19.06.2022. u 20:03

Barca je 11. put u historiji postala prvak Evrope zahvaljujući pobjedi u dramatičnom meču protiv Kielcea. Poslije 60 minuta borbe rezultat je bio 28:28, a nakon produžetaka 32:32.

Kakvoj drami su svjedočili navijači na tribinama u Kolnu, možda najbolje govori činjenica da niti jedan tim u drugom poluvremenu nije imao više od jednog gola prednosti, a Kielce je do produžetaka došao u posljednjim sekundama meča.

Poslije dva produžetka semafor u dvorani pokazivao je rezultat 28:28. Pobjednika velikog finala odlučili su penali. Gonzalo Perez de Vargas uspio je odbraniti jedan udarac sa sedam metara, što je bilo ključno za titulu.

Kielce je ostao na jednom peharu evropskog prvaka.

Najbolji pojedinac kod Barcelone bio je Gomez sa devet golova, a Vargas je zaustavio 12 udaraca.