"Ludnica" u Napulju: Fanovi Napolija slavili remi Juvea, a onda nastao muk

objavljeno: 05.03.2018. u 11:28

Fudbaleri i navijači Napolija neće po dobrom pamtiti protekli vikend. U jednom od derbija kola poraženi su od Rome sa 2:4, te su ugrozili lidersku poziciju, koju bi ubrzo mogao preuzeti Juventus.

A sve je počelo odlično. U subotu od 18 sati igrali su Lazio - Juventus, a Rimljani su uspješno čuvali nulu. I dok je susret na Olimpicu ulazio u posljednje minute navijači Napolija okupljali su se ispred stadiona San Paolo gdje su čekali duel protiv Rome.

Među navijačima je bio i jedan italijanski novinar. Prisutne je obavještavao o rezultatu iz Rima, gdje je počinjao posljednji minut sudijske nadoknade, a rezultat je bio 0:0. Sa tifozima Napolija već je počeo slaviti remi, a onda je uslijedilo razočarenje. Paulo Dyabala je u posljednjim sekundama pogodio za 0:1, a među navijačima u Napulju nastao je muk...

Novo razočarenje Napolijevi fanovi doživjeli su dva sata kasnije kada je Edin Džeko u 73. minuti pogodio za 1:3 i kada je postalo izvjesno da će Vučica osvojiti tri boda. Roma je na kraju slavila sa 4:2 uz dva gola kapitena Zmajeva.

Napoli je nakon ovog vikenda ostao prvi sa bodom više od Juvenusa, ali Stara dama ima utakmicu manje i izvjesno je da će savladati Atalantu u Torinu i preuzeti lidersku poziciju. A onda je teško očekivati da će Pjanić i društvo ispustiti priliku za odbranu naslova.