SP u rukometu
Ludnica u Kairu: Slovenci ispustili ogromnu prednost i ostali bez četvrtfinala
Rukometna reprezentacija Egipta plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva, koje se održava u njihovoj zemlji.
24.01.2021. u 19:35

Egipat i Slovenija su u posljednjoj utakmici drugog kruga grupe 4 u direktnom duelu remizirali rezultatom 25:25, iako je domaćin većinu meča bio u podređenom položaju i rezultatskom deficitu.

Slovenci su na poluvrijeme odnijeli četiri gola prednosti (12:8). Na startu drugog dijela bilo je i plus pet, ali Egipat se greškama Slovenaca uspio vratiti u meč i stići deficit.

U 48. minuti Egipat je prvi put otišao na plus dva (21:19). Slovenija se uspjela vratiti u 53. minuti (22:22).

Dvije minute prije kraja Egipat je opet imao dva gola prednosti (25:23), a za četvrtfinale im je odgovarao i remi.

Slovenci su do kraja uspjeli izjednačiti, ali za nešto više nije bilo vremena.

Bitku za plasman među osam najboljih u ovoj grupi od 20.30 sati u međusobnom obračunu vodit će Švedska i Rusija.