Fudbalska atmosfera
"Ludnica" u Bugojnu: Rukometaši Sloge savladali Iskru pred 5.000 gledalaca
Najefikasniji kod gostiju bio je Goran Biljaka sa šest golova
15.12.2019. u 12:38

U atmosferi kakvu ne pamti Premijer liga BiH u rukometu, a više priliči fdbalskim terenima, ekipa Sloge iz Gornjeg Vakufa sinoć je u pred 5.000 gledalaca savladala iskru u Bugojnu (33:20).

Od samog početka su gosti dominirali, kontrolisali su rezultat i već nakon 30 minuta igre bilo je plus sedam (17:10).

U nastavku Sloga nije imala previše problema da sačuva prednost. Nije Iskra mogla napraviti apsolutno ništa u ovom meču i na kraju bodovi idu u Gornji Vakuf, piše portal Gornjivakuf.com.

Najefikasniji kod Sloge bio je Goran Biljaka sa šest golova, po pet su dali Anes Halebić, Amer Dedić i Admir Purić, dok su po četiri puta pogađali Nenad Stanojčić i Marjan Šaravanja. Tri gola je dao Ajdin Demirović, a jedan Arman Ljutić. Na golu je nesavladiv bio naš Berzad Demirović.

Kod Iskre po pet golova su postigli Edin Klis i Admir Popaja, tri Amir Bostan, po dva Nikola Bečajac i Jasmin Omerović, te po jedan Ahmed Zukić, Semir Zvekić i Miloš Tešanović.

Slogi je ovo sedam pobjeda u sezoni, dok je Iskra upisala osmi poraz.